Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

Hírek

XXII.Sistrum Zenei Verseny

Szombathelyen a XXII.Sistrum Zenei Versenyen iskolánk oboista növendéke Szendrői-Kiss Daniella arany minősítést nyert.
Felkészítő tanára Kothencz Melinda, zongorán közreműködött Iván Katalin.
Szeretettel gratulálunk!
 
Lehet, hogy egy kép erről: 3 ember és szöveg

Elolvasom

Térítési díj befizetése

Tisztelt Szülők, Növendékek!

 

A második félévre a térítési díj befizetésének határideje: 2024. 03. 15, amelyet a KRÉTA felületén bankkártyás befizetéssel vagy utalással tehetnek meg.

A rendszer e-mailen keresztül jelezte mindenki számára a befizetés elérhetőségét, fizetési határidejét!

A befizetéshez szükséges segédanyag az alábbi linken érhető el.

https://drive.google.com/file/d/1idFXupKsgNYdvs8CKvsuR6fIErW-E2QI/view?usp=sharing 

Elolvasom

Órabeosztás

Kedves Szülők, Növendékek!

2023.09.08. pénteken 15:00-17:00 órabeosztást tartunk a Művészeti Iskola épületében (3. számú óvoda alsó szintjén).

Mindenkit – órarenddel – szeretettel várunk!

Elolvasom

I. STAR DANCE ARENA

Idén először került megrendezésre Komlón az I. Star Dance Arena Nemzetközi Táncverseny, melyen iskolánk tánctagozata ragyogó eredményeket értek el:

Klasszikus balett tanszak:

Fazekas Fruzsina Lenke – Komolyság/talanság                Arany minősítés

Rácz Katinka – Kitri variáció                                              Kiscsillag minősítés (kiemelt arany), Zsűri különdíja

Oláh Fanni – Változó élet                                                   Arany minősítés, Zsűri különdíja

A/6.a osztály – Pokol előtt                                                  Arany minősítés, Zsűri különdíja

A/6.a osztály – Szabadság                                                  Kiscsillag minősítés (kiemelt arany), Zsűri különdíja

Felkészítő tanár: Papp Anita

       Társastánc tanszak:

Tigrisszem csoport – Álmomban már láttalak                   Arany minősítés, Zsűri különdíja

Azurit csoport – Upsz cha-cha                                            Arany minősítés

Czakó Fanni – Mihályevics Dóra  –  Mamma Mia Mix        Arany minősítés

Piskó Beáta – Takács Ágnes  –  Dolly Roll Mix                   Arany minősítés

Senior csoport – Moon River                                              Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Senior csoport – Libben a kendő, mozdul a láb                 Kiscsillag minősítés (kiemelt arany), Zsűri különdíja

                                                           Felkészítő tanár: Dr. Papp Judit

       Moderntánc tanszak:

Mese az angyalokról – T/8.b, A/4.b                                   Arany minősítés, A legjobb koreográfia díja

Szétesve – Varga Enikő                                                       Arany minősítés

Etűd – A/4.b                                                                       Arany minősítés

Csak suttogj – A/4.b                                                          Arany minősítés

Első találkozás – Kis Nina, Pogány Lora                            Arany minősítés

Dead Sea – Kerák Ivett                                                       Arany minősítés

The End – Ita Fruzsina                                                       Arany minősítés

Horizont – Ita Fruzsina, Kerák Ivett, Varga Enikő             Arany minősítés

                                                           Felkészítő tanár: Jandó-Radics Zorka

       Apáczai Majorette Együttes:

Navy 2020.                                                                          Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

La Cumparsita                                                                    Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Bóli Laura – Cuban Pete                                                     Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Kováts Réka – „Rékaszólója”                                               Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Gyurman Zora – Shut Up And Dance                                Arany minősítés

Szabó Petra – I Will Survive                                                Arany minősítés

Az Apáczai Majorette Együttes kapta a majorette kategória Fődíját.

Koreográfusi díj: a Navy 2020. című koreográfiáért

                                                           Felkészítő tanár: Tandiné Mosgai Andrea

Elolvasom

VIII. ORSZÁGOS MODERN-, KORTÁRSTÁNC VERSENY

Kedves Táncpedagógusok, Táncosok!

2024. április 19-20-án kerül sor Művészeti Iskolánkban a – háromévente megrendezésre kerülő – VIII. Országos Modern-, Kortárstánc Verseny.

A versenyre jelentkezhetnek az országban működő alapfokú művészeti iskolák moderntánc és kortárstánc tanszakos növendékei.

A növendékek 8 különböző korcsoportban, szólóban, duettben, csoportban mutathatják be produkciójukat kétféle műfajban: kortárstánc vagy moderntánc kategóriában.

A versenyen kötelező etűd és szabadonválasztott koreográfiát kell bemutatniuk a jelentkezőknek, akiknek előadását háromtagú szakmai zsűri értékeli. A zsűri tagjai  kiváló szakemberek lesznek, akik a moderntánc és kortárstánc műfajában tanítanak, alkotnak.

Várjuk az alapfokú művészeti iskolák jelentkezését!

A verseny időpontja: 2024.04.19-20.

A verseny helyszíne: PKK Apáczai Művelődési Ház

A verseny kiírását itt, a szóló nevezési lapot itt, a csoportos nevezési lapot itt találhatják.

Mindenkinek jó felkészülést kívánunk!

 

Elolvasom

Gebauer kiállítás

Kedves Szülők, Növendékek!

Iskolánk képzőművészeti tagozatának növendékeinek kiállítását tekinthetik meg 2023. 09. 20-tól október 16-ig a Gebauer galériában. 

Felkészítő tanárok: Kéméndiné Simon Krisztina és Keményffy Gábor

Helyszíne a Civil Közösségek Háza (7632, Szent István tér 17.)

A kiállítás megnyitójára szeptember 20-án kerül sor 17 órakor, melyre minden érdeklődőt nagyon sok szeretettel várunk.

Elolvasom

Tanévnyitó ünnepély a Művészeti Iskolában

Kedves Szülők, Növendékek!

Ezúton szeretnénk tájékoztatni Önöket, hogy a tanévnyitó ünnepélyünk 2023.09.07. 17 órakor lesz a PKK Apáczai Művelődési Ház aulájában. A megszokott helyszínen (színházterem) felújítási munkálatok zajlanak!

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Elolvasom

XXIV. Apáczai Táncfesztivál

Iskolánk huszonnegyedik alkalommal rendezte meg az Apáczai Táncfesztivált, melyen az alábbi eredmények születtek!

Nagyon sok szeretettel gratulálunk az elért eredményekért!

 

Elolvasom

Rendelkezés az adó 1%-ról

 

1% - Köszönjük! - Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége

Kérjük, Önöket, hogy amennyiben lehetőségük van rá, idén is támogassák Alapítványunkat adójuk egy százalékával, hiszen ebben a bizonytalan világban Művészeti Iskolánk a művészetoktatás által lehetőséget biztosít gyermekeink számára, hogy feltöltődjenek, elmerüljenek a zene, a tánc, a képzőművészet világában, hogy lelkileg is felfrissülve, újult lendülettel folytassák mindennapi tevékenységüket.

Köszönjük!

MŰVÉSZETI NEVELÉSÉRT ALAPÍTVÁNY

adószámunk:
18314250-1-02

 

Elolvasom

XXII.Sistrum Zenei Verseny

Szombathelyen a XXII.Sistrum Zenei Versenyen iskolánk oboista növendéke Szendrői-Kiss Daniella arany minősítést nyert.
Felkészítő tanára Kothencz Melinda, zongorán közreműködött Iván Katalin.
Szeretettel gratulálunk!
 
Lehet, hogy egy kép erről: 3 ember és szöveg

Elolvasom

VIII. ORSZÁGOS MODERN-, KORTÁRSTÁNC VERSENY

Kedves Táncpedagógusok, Táncosok!

2024. április 19-20-án kerül sor Művészeti Iskolánkban a – háromévente megrendezésre kerülő – VIII. Országos Modern-, Kortárstánc Verseny.

A versenyre jelentkezhetnek az országban működő alapfokú művészeti iskolák moderntánc és kortárstánc tanszakos növendékei.

A növendékek 8 különböző korcsoportban, szólóban, duettben, csoportban mutathatják be produkciójukat kétféle műfajban: kortárstánc vagy moderntánc kategóriában.

A versenyen kötelező etűd és szabadonválasztott koreográfiát kell bemutatniuk a jelentkezőknek, akiknek előadását háromtagú szakmai zsűri értékeli. A zsűri tagjai  kiváló szakemberek lesznek, akik a moderntánc és kortárstánc műfajában tanítanak, alkotnak.

Várjuk az alapfokú művészeti iskolák jelentkezését!

A verseny időpontja: 2024.04.19-20.

A verseny helyszíne: PKK Apáczai Művelődési Ház

A verseny kiírását itt, a szóló nevezési lapot itt, a csoportos nevezési lapot itt találhatják.

Mindenkinek jó felkészülést kívánunk!

 

Elolvasom

Térítési díj befizetése

Tisztelt Szülők, Növendékek!

 

A második félévre a térítési díj befizetésének határideje: 2024. 03. 15, amelyet a KRÉTA felületén bankkártyás befizetéssel vagy utalással tehetnek meg.

A rendszer e-mailen keresztül jelezte mindenki számára a befizetés elérhetőségét, fizetési határidejét!

A befizetéshez szükséges segédanyag az alábbi linken érhető el.

https://drive.google.com/file/d/1idFXupKsgNYdvs8CKvsuR6fIErW-E2QI/view?usp=sharing 

Elolvasom

Gebauer kiállítás

Kedves Szülők, Növendékek!

Iskolánk képzőművészeti tagozatának növendékeinek kiállítását tekinthetik meg 2023. 09. 20-tól október 16-ig a Gebauer galériában. 

Felkészítő tanárok: Kéméndiné Simon Krisztina és Keményffy Gábor

Helyszíne a Civil Közösségek Háza (7632, Szent István tér 17.)

A kiállítás megnyitójára szeptember 20-án kerül sor 17 órakor, melyre minden érdeklődőt nagyon sok szeretettel várunk.

Elolvasom

Órabeosztás

Kedves Szülők, Növendékek!

2023.09.08. pénteken 15:00-17:00 órabeosztást tartunk a Művészeti Iskola épületében (3. számú óvoda alsó szintjén).

Mindenkit – órarenddel – szeretettel várunk!

Elolvasom

Tanévnyitó ünnepély a Művészeti Iskolában

Kedves Szülők, Növendékek!

Ezúton szeretnénk tájékoztatni Önöket, hogy a tanévnyitó ünnepélyünk 2023.09.07. 17 órakor lesz a PKK Apáczai Művelődési Ház aulájában. A megszokott helyszínen (színházterem) felújítási munkálatok zajlanak!

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Elolvasom

XXIV. Apáczai Táncfesztivál

Iskolánk huszonnegyedik alkalommal rendezte meg az Apáczai Táncfesztivált, melyen az alábbi eredmények születtek!

Nagyon sok szeretettel gratulálunk az elért eredményekért!

 

Elolvasom

I. STAR DANCE ARENA

Idén először került megrendezésre Komlón az I. Star Dance Arena Nemzetközi Táncverseny, melyen iskolánk tánctagozata ragyogó eredményeket értek el:

Klasszikus balett tanszak:

Fazekas Fruzsina Lenke – Komolyság/talanság                Arany minősítés

Rácz Katinka – Kitri variáció                                              Kiscsillag minősítés (kiemelt arany), Zsűri különdíja

Oláh Fanni – Változó élet                                                   Arany minősítés, Zsűri különdíja

A/6.a osztály – Pokol előtt                                                  Arany minősítés, Zsűri különdíja

A/6.a osztály – Szabadság                                                  Kiscsillag minősítés (kiemelt arany), Zsűri különdíja

Felkészítő tanár: Papp Anita

       Társastánc tanszak:

Tigrisszem csoport – Álmomban már láttalak                   Arany minősítés, Zsűri különdíja

Azurit csoport – Upsz cha-cha                                            Arany minősítés

Czakó Fanni – Mihályevics Dóra  –  Mamma Mia Mix        Arany minősítés

Piskó Beáta – Takács Ágnes  –  Dolly Roll Mix                   Arany minősítés

Senior csoport – Moon River                                              Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Senior csoport – Libben a kendő, mozdul a láb                 Kiscsillag minősítés (kiemelt arany), Zsűri különdíja

                                                           Felkészítő tanár: Dr. Papp Judit

       Moderntánc tanszak:

Mese az angyalokról – T/8.b, A/4.b                                   Arany minősítés, A legjobb koreográfia díja

Szétesve – Varga Enikő                                                       Arany minősítés

Etűd – A/4.b                                                                       Arany minősítés

Csak suttogj – A/4.b                                                          Arany minősítés

Első találkozás – Kis Nina, Pogány Lora                            Arany minősítés

Dead Sea – Kerák Ivett                                                       Arany minősítés

The End – Ita Fruzsina                                                       Arany minősítés

Horizont – Ita Fruzsina, Kerák Ivett, Varga Enikő             Arany minősítés

                                                           Felkészítő tanár: Jandó-Radics Zorka

       Apáczai Majorette Együttes:

Navy 2020.                                                                          Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

La Cumparsita                                                                    Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Bóli Laura – Cuban Pete                                                     Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Kováts Réka – „Rékaszólója”                                               Kiscsillag minősítés (kiemelt arany)

Gyurman Zora – Shut Up And Dance                                Arany minősítés

Szabó Petra – I Will Survive                                                Arany minősítés

Az Apáczai Majorette Együttes kapta a majorette kategória Fődíját.

Koreográfusi díj: a Navy 2020. című koreográfiáért

                                                           Felkészítő tanár: Tandiné Mosgai Andrea

Elolvasom

Rendelkezés az adó 1%-ról

 

1% - Köszönjük! - Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége

Kérjük, Önöket, hogy amennyiben lehetőségük van rá, idén is támogassák Alapítványunkat adójuk egy százalékával, hiszen ebben a bizonytalan világban Művészeti Iskolánk a művészetoktatás által lehetőséget biztosít gyermekeink számára, hogy feltöltődjenek, elmerüljenek a zene, a tánc, a képzőművészet világában, hogy lelkileg is felfrissülve, újult lendülettel folytassák mindennapi tevékenységüket.

Köszönjük!

MŰVÉSZETI NEVELÉSÉRT ALAPÍTVÁNY

adószámunk:
18314250-1-02

 

Elolvasom