Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

"]

Zöld Alternatíva környezetvédelmi vetélkedő

E-Napló

Keresés

Lezajlott a Zöld Alternatíva környezetvédelmi vetélkedő, amelyet a Duna –Dráva Cementgyár szervezett. 

A kétfordulós verseny döntőjében, ahova 6 gimnázium csapata juthatott tovább, iskolánkat, Ádám Heni (11.A), Csák Gergő (11.A), Bogyó Dániel (11.A),  Kopár Gergő (10.A), Jászó Adrienn (10.A) képviselte.  Felkészítő tanáruk: Kifor Gabriella. Az izgalmas, élményekben gazdag versenyre a Beremendi cementgyárban került sort. Volt madárfelismerés, kísérletezés a cementgyár vegyi laboratóriumában, tesztelték tanulóinkat hulladékkezelés témakörben, a beremendi bányában sorkerült ásványfelismerésre, voltak kreatívitást igénylő feladatok, mint pl. madáretető elkészítése és kihelyezése terepen, a csapat küldetésének megfelelő plakát készítése, illetve hulladék anyagból óvodásoknak játék készítése. A vetélkedő része volt egy hulladékokból előállított ruhakollekció bemutatása is. Tervezőink Baranyai Sára (12.C) és Serbakov Milla Bella (11.A) voltak. A ruhákat bemutató modelljeink pedig Piller Eszter (12.C) és Serbakov Milla Bella  voltak. Köszönjük nekik a versenyben való közreműködést.
A csapat helyezést ugyan nem ért el, de szépen szerepeltek és élményekben, tapasztalatokban gazdagon térhettek haza Beremendről.