Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

"]

Olasz és cseh vendégek az ANK 1-es Iskolában

E-Napló

Keresés

Projekt előkészítő látogatás keretében köszönthettünk külföldi vendégeket iskolánkban.

Olasz és cseh vendégek az ANK 1-es Iskolában

Projekt előkészítő látogatás keretében köszönthettünk külföldi vendégeket iskolánkban. A 2013. január 20-24. között szervezett találkozón egy jövőbeli projekt részletein dolgoztuk külföldi kollégákkal. Ha az előkészített projektet a Tempus Közalapítvány támogatásra érdemesnek ítéli, akkor a 2013/2014. és 2014/2015. tanévekben egy kétéves Comenius projektben dolgozhatunk együtt olasz és cseh tanulókkal és tanárokkal.

A szakmai munka mellett közös városnézésen is jártunk, ahol a történelmi belvárosban és a Zsolnay Negyedben tett séta során ismerkedtek meg Pécs nevezetességeivel, csodálták meg múzeumait és esténként a vendéglőkben kóstolgatták a magyar konyha remekeit. Az olasz tanárnőt külön boldogsággal töltötte el a hóesés, melyet most látott életében harmadszor.

A látogatás utolsó napjával a közös munka még nem ért véget. Vár ránk a pályázati anyag összeállítása, és reményeink szerint  a határokon átívelő közös projekt végrehajtása.