Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

  • Gimnáziumunk csapata 4. helyezést ért el a PénzSztár verseny országos döntőjében!

Szépíróverseny megyei döntő – 2019

2019. március 1-én intézményünk adott otthont a Baranya megyei iskolák hagyományos szépíró versenyének. A megmérettetésre az iskolai válogatóversenyek alapján kereken 50 iskola nevezett be öt kategóriában közel 140 tanulót.

A résztvevőknek az ünnepélyes megnyitó után hét csoportba osztva kategóriánként más-más szöveget kellett maximum 60 perc alatt lemásolniuk. A feladat elvégzése után azok a versenyzők, akik meg akarták várni  az eredményhirdetést, a Pécsi Kulturális Központ Apáczai Művelődési Házának dolgozói által szervezett társasjáték programon, illetve film vetítésen vettek részt.

 

 

A négy fős zsűri (Surapka Borbála és Fekete Mária gyógypedagógus, Szombathelyiné Páczai Katalin tanító, Kovács Beatrix tehetségpedagógus) feladata az volt, hogy kategóriánként állapítsa meg az első három helyezettet, akiket könyvjutalomban részesítettünk, illetve nevezzen meg további versenyzőket, akik a zsűri dicséretét kapják. Véleményük alapján az alábbi eredmények születtek (a nyomtatható változat innen letölthető):

1.kategória (1.-2. évfolyam)

Helyezés Név Iskola Felkészítő tanár
I. Tari Olívia Pécsi Árpád Fejedelem Gimnázium és Általános Iskola Czirják Erika
II. Delics Nóra Pécsi Köztársaság Téri Általános Iskola Szőke Sándorné, Barabás Erika
III. Lamberti Krisztián Sombereki Általános Iskola és AMI Égi Veronika

Dicséretet kaptak:

Név Iskola Felkészítő tanár
Orsós Beáta Kétújfalui Konrád Ignác Általános Iskola Koltainé Klem Gabriella, Balogh Brigitta
Matakovics Tamara Pécsi Mátyás Király Utcai Általános Iskola Schneider Mónika

 


 

2.kategória (3.-4. évfolyam)

Helyezés Név Iskola Felkészítő tanár
I. Kovács Alexa Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola – 1.Sz. Általános Iskola Feketéné Till Ilona
II. Jusics Amélia Dél-Zselic Tinódi Lantos Sebestyén Ált. Isk. Vecsánin Gabriella, Farkas Rita, Kissné Savanyó Andrea
III. Szekeres Szintia Szentlőrinci Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola és Kollégium Tóthné Kiss Zsuzsanna

 

Dicséretet kaptak:

Név Iskola Felkészítő tanár
Kőcs Krisztina Kinga Ciszterci Nevelési Központ Vargáné Simon Krisztina

 


 

3.kategória (5.-6. évfolyam)

Helyezés Név Iskola Felkészítő tanár
I. Fábián Rebeka Ciszterci Nevelési Központ Gadó Annamária
II. Avar Luca MTÁI – Széchenyi Iskola Doszpod Ildikó
III. Horváth Patrícia Meixner Ildikó EGYMI Laczkó Éva
Különdíj Békefi Panna Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, alapfokú Művészeti Iskola – 1.Sz. Általános Iskola Bosnyák-Arató Kata

Dicséretet kaptak:

Név Iskola Felkészítő tanár
Berkecz Anna Lujza Dél-Zselic Tinódi Lantos Sebestyén Ált. Isk. Simonics Róbertné, Kissné Savanyó Andrea
Hetesi Gréta Pécsi Mátyás Király Utcai Általános Iskola  

 


 

4.kategória (7.-8. évfolyam)

Helyezés Név Iskola Felkészítő tanár
I. Balogh Nikoletta Meixner Ildikó EGYMI Bacheszné Fűrész Klára
II. Bizderi Máté Cserepka János Baptista Általános Iskola, Középiskola és Sportiskola Nyíriné Szeleczky Anna
III. Véber Alexa Magyarbólyi Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola Horváthné Fritsch Mariann

 

Dicséretet kaptak:

Név Iskola Felkészítő tanár
Németh Jázmin Kozármislenyi Janikovszky Éva Általános Iskola Ozváry Bernadett
Juhász Renáta Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola 2. Sz. Általános Iskola Keresztes Virág

 


 

5.kategória (9.-12. évfolyam)

 

Helyezés Név Iskola  
I. Schneider Petra PTE GYAKORLÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM DEÁK FERENC GIMNÁZIUMA ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA Miski Péter
II. Povarnyicina Alicia PTE GYAKORLÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM DEÁK FERENC GIMNÁZIUMA ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA Miski Péter
II. Radics Olívia Pécsi SZC Mohácsi Radnóti Miklós Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Verli Georgina
III. Szabó Valéria Meixner Ildikó Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Szakiskola és Kollégium Sólyom Valéria
III. Hofecker Dalma Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola Stier Lászlóné

Dicséretet kaptak:

Név Iskola Felkészítő tanár
Kozmér Klaudia PSzC Radnóti Miklós Közgazdasági Szakgimnáziuma Thürmer Tünde

 

Képgaléria