Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

  • Szép eredmények a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján

Büszkeségeink

VERSENYEREDMÉNYEK

2017-2018

 

 

időpont

verseny

név helyezés felkészítő
2017. november 23. Városi Daléneklési Verseny Sági Kamilla 2. Kovács- Werczel

Karolina

2018. február 24. Megyei Német Vers- és Prózamondó Verseny Horváth Ákos

Horváth Eszter Sági Kamilla

10.15. hely Müller Dóra
2018. április 28. Megyei Német Népdaléneklési Verseny Sági Kamilla Kovács-Werczel Virág arany minősítés Kovács- Werczel

Karolina

2018. április 25. Megyei Lázár Ervin Prózamondó Verseny Sági Kamilla 2. dr.

Feldmann- Németh Krisztina

2018. május 4. Apró Matematikusok Versenye Kránicz Kornél 5. Szélig

Terézia

2018. május 4. Apró Matematikusok Versenye Hornok Ádám 7. Szélig

Terézia

2018. május 4. Apró Matematikusok Versenye Sági Kamilla 22. Szélig

Terézia

2018. május Kertvárosi Matematika Verseny Sági Kamilla 10. Szélig

Terézia

2018. május Sziporka Internetes Tanulmányi

Verseny

Hornok Máté 2. Szélig

Terézia

2018. május Világtájoló Nemzetközi Környezetismereti Verseny Hornok Máté 11. Hornokné dr. Décsei

Katalin

2018. május Világtájoló Klassz – Room

Nemzetközi Matematika Verseny

Hornok Ádám 3. Szélig

Terézia

2018. május Világtájoló Nemzetközi Környezetismereti Verseny Hornok Ádám 4. Hornokné

dr. Décsei Katalin

2018. május 8. Tánc- Kiállítás – Országos Modern és Kortárs Táncművészeti Verseny Horváth Eszter 1. Radics Zorka
2018. május 8. Tánc- Kiállítás – Országos Modern és Kortárs Táncművészeti Verseny Horváth Eszter 2. Radics Zorka
2018. május XI. Országos Zongora Négykezes és

Kétzongorás Verseny

Tolnai Rebeka 1. Iván

Katalin

2018. május Megyei Zongora Négykezes és

Kétzongorás Verseny

Tolnai Rebeka 1. Iván

Katalin

2018. május 9. Regionális Matematika Verseny Hornok Máté 1. Szélig

Terézia

2018. május 9. Regionális Magyar Verseny Horváth Eszter 2. Szélig

Terézia

2018. május 9. Regionális Magyar Verseny Brezovácz Zsuzsanna 4. Szélig

Terézia

2018. május 9. Regionális Magyar Szövegértés Hornok Máté 3. Szélig

Terézia

2018. május 9. Regionális Magyar Szövegértés Csapat Horváth Eszter Hornok Máté

Brezovácz Zsuzsanna

1. Szélig Terézia
2018. május Megyei Hittan Szavaló Verseny Tintér Márk 4. Nemesné Szauer

Ilona

2018. május Megyei Hittan Szavaló Verseny Horváth Ákos különdíj Nemesné

Szauer Ilona

2018.március 24. TIT Kalmár László Megyei

Matematika Verseny

Hornok Máté 12. Szélig

Terézia

2018.február 19. Orchidea Pangea Matematika

Verseny

Hornok Máté 2. Szélig

Terézia

2018. február 16. Zrínyi Ilona Matematika Verseny Hornok Máté 3. Szélig

Terézia

2018. február 5. MATEGYE Megyei Matematika

Verseny

Hornok Máté 2. Szélig

Terézia

2018. május Világtájoló Klassz – Room

Nemzetközi Matematika Verseny

Hornok Máté 14. Szélig

Terézia

 

 

 

VERSENYEREDMÉNYEK

2016-2017

 

Időpont

Verseny

Helyezés

Felkészítő

2017.02.17. Megyei Zrínyi Ilona Matematikaverseny 15. hely Hornok Máté (3. évf.) Szélig Terézia
2017.02.20. Orchidea Pangea Megyei Matematika Verseny 1. hely Hornok Máté (3. évf.) Szélig Terézia
2017.02.25. Megyei Német Vers – és Prózamondó Verseny 15. hely Horváth Eszter (3. évf.)

10. hely Sági Kamilla (1. évf.)

15. hely Torma Dániel (3. évf.)

Müller Dóra
2017.03.20. Regionális Rajzverseny a “Víz világnapja” 1. hely Csoboth Armand (1. évf.) Szélig Terézia
2017.tavasz Minősítő Táncverseny 2 arany, 1 ezüst minősítés (Ernszt Dorka) Külsős edző
2017.04.12. Megyei Német Népdaléneklési Verseny ezüst minősítés (Ernszt Dorka, Männer Réka, Horváth Eszter, Kovács-Werczel Virág, Sági Kamilla, Torma Dániel) Rákosfalvi Istvánné
2017.04.12. Megyei Szavalóverseny 2. hely Horváth Eszter (3.évf.) Patói Pálma
2017.05.05. Apró Matematikusok Versenye 28. hely Sági Kamilla (1. évf.) Szélig Terézia
2017.05.08. Orchidea Pangea Országos  Matematika Verseny Döntő 1. hely Hornok Máté (3. évf.) Szélig Terézia
2017.05.08. Mozaik Kiadó Tanulmányi Verseny (Általános Műveltség) 3. hely Hornok Máté (3. évf.) Patói Pálma, Szélig Terézia
2017.05.13. III. Ernszt Fashion Dance Magyar Kupa Minősítő Táncverseny és Csapatbajnokság

 

arany minősítés Ernszt Dorka (4. évf.) Külsős edző
2017.03.  IX. Fordan Tánccentrum Kupa Minősítő Táncverseny Rock “n” Roll kategóriában ezüst  minősítés  Ernszt Dorka (4. évf.) Külsős edző
2017.03. “Aranyszalag” Minősítő Táncverseny “látványtánc” kategóriában arany minősítés Horváth Eszter(3. évf.) Radics Zorka
2017.05. Várkői Lili  Tornaverseny arany minősítés Horváth Eszter (3. évf.) Külsős edző
2017.05.06. XX. Országos Apáczai Táncfesztivál modern tánc kategóriában ezüst minősítés Horváth Eszter (3. évf.) Radics Zorka
2017.05.06. XX. Országos Apáczai Táncfesztivál színpadi tánc kategóriában arany minősítés Torma Dániel (4. évf.) dr. Papp Judit
2017.05.05. Világtájoló Nemzetközi Környezetismereti Verseny 3. hely Hornok Máté (3. évf.) Szélig Terézia
2017.05.17. Megyei Hangos Olvasási Verseny 1. hely Horváth Eszter (3. évf.) Patói Pálma
2017.05.17. Megyei Hangos Olvasási Verseny 3. hely Kordé Máté (4. évf.) Patói Pálma
2017.05.19. XIII. Zemplén Országos Minősítő Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny (csapat) ezüst minősítés Torma Dániel (3. évf.) dr. Papp Judit
2017.05.19. XIII. Zemplén Országos Minősítő Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny (páros) bronz minősítés Torma Dániel (3. évf.) dr. Papp Judit
2017.06.26. Országos meseíró pályázat 20. hely Horváth Eszter (3. oszt.) Patói Pálma
2017.06.01. Megyei Atlétika Verseny 1. hely Udvarácz Zorán (4. évf.) Patói Pálma
2017.06.10. Pécsi Úszóiskola VIII. Nyári Tanévzáró Úszóverseny 2. hely Izsák Péter (4.évf.) Külsős edző
2017.06.10. Pécsi Úszóiskola VIII. Nyári Tanévzáró Úszóverseny (50m gyors) 2. hely Izsák Péter (4.évf.) Külsős edző
2017.06.10 Pécsi Úszóiskola VIII. Nyári Tanévzáró Úszóverseny (50 m hát) 2. hely Izsák Péter (4.évf.) Külsős edző
2017.06.10 Pécsi Úszóiskola VIII. Nyári Tanévzáró Úszóverseny (100 m gyors) 2. hely Izsák Péter (4.évf.) Külsős edző

 

 

VERSENYEREDMÉNYEK 

2015-2016

 

Időpont

Verseny

Helyezés

2016.02.07. XII. Tornagála (városi verseny) 1. hely csapatban (Németh Flórián,

Wenhardt Patrik)

2016.02.19. Megyei Zrínyi Ilona Matematikaverseny 3. hely Hornok Máté
2016.02.28.  Megyei német vers – és prózamondó verseny 15. hely (Ernszt Dorka, Horváth

Eszter, Torma Dániel)

18. hely (Tolnai Krisztián)

2016.03.20. Minősítő Táncverseny arany minősítés (Ernszt Dorka)
2016.04.01. Megyei német népdaléneklési verseny ezüst minősítés (Ernszt Dorka,

Männer Réka, Horváth Eszter, Torma Dániel)

2016.04.05. Kertvárosi iskolák matematika versenye 2. hely Hornok Máté
2016.05.05. Sziporka Országos Matematika verseny 19. hely Hornok Máté
2016.05.08. Minősítő Táncverseny bronz minősítés csapatban (Ernszt Dorka)
2016.05.08. Minősítő Táncverseny ezüst minősítés (Ernszt Dorka)
2016.05.14. Várkői gyerektorna fesztivál ezüst minősítés (Németh Flórián) bronz minősítésWenhadt Patrik)
2016.05.14. XIX. Országos Apáczai Táncfesztiválon modern tánc kategóriában Horváth Eszter arany minősítést szerzett
2016.05.14. XIX. Országos Apáczai Táncfesztiválon színpadi tánc kategóriában Torma Dániel bronz minősítést szerzett
2016.05.15. Világtájoló Nemzetközi környezetismereti verseny 3. hely Hornok Máté

 

TEHETSÉGGONDOZÁS EREDMÉNYEI 2015

 

Negyedik évfolyamosaink részt vettek az intézmény tehetségazonosító felmérésében. A szülők és az osztályfőnökök írásos tájékoztatást kaptak az eredményről.

 

Tehetséggondozás terén sikernek könyveljük el tanulóink képességeik ellenére nyújtott  versenyeredményeit.

 

Tehetséggondozás formái

 

tanórán:

Tanórai differenciálás útján, változatos munkaformák, csoportmunkák, projektek alkalmazásával, a település hagyományőrző programjain való részvétellel. (lásd. Kukkan-tó program, nemzeti ünnepek, falu rendezvényei)

 

 tanórán kívül:

 

Időpont

Verseny

Helyezés

2015.02.28. Megyei német vers – és prózamondó verseny 8. hely (Ernszt Dorka, Horváth Eszter)

9. hely (Tolnai Krisztián)

 

2015.03.23. Víz világnapja rajzpályázat (régiós verseny) külön díj (Brezovácz Zsuzsanna, Ernszt Dorka, Torma Dániel, Vidovics Gergő, Wenhardt Patrik)

 

2015.04.01. Megyei német népdaléneklési verseny ezüst minősítés (Ernszt Dorka, Männer Réka, Horváth Eszter, Torma Dániel)

 

2015.04.10. „Én és az okos világ” rajzpályázat (városi) külön díj (Brezovácz Zsuzsanna, Kordé Máté, Torma Dániel)

 

2015.02.23. Közút rajzpályázata (városi) Kiemelt díj (Vidovics Gergő)

 

2015.05.08. „Megyei Apró Matematikusok” versenye 5. hely (Hornok Máté)

 

2015.03.20. Megyei zongoraverseny 2. hely (Tolnai Krisztián)