Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

Kínai küldöttség járt iskolánkban

Kínai szakemberek ismerkedtek Pécs városában a művészetoktatás lehetőségeivel. A küldöttség meglátogatta iskolánkat is, ahol nagy érdeklődéssel figyelték a zeneművészeti és táncművészeti tagozat óráit.                                   

                                          

         

                                                  

Részt vettek a klarinét, tanszak, hegedű tanszak, furulya tanszak, ütő tanszak, gitár tanszak egy-egy óráján, nagy érdeklődéssel figyelték a  társastánc órát. 

 

A látogatás zárásaként még egy különleges előadással is meglephettük vendégeinket: Girán Péter, iskolánk volt tanulója egyetemistaként gyakorlatát tölti volt tanárnőjénél, Sára Erikánál. Ajándék-képpen egy saját művét mutatta be vendégeinknek, akik nagy tapssal jutalmazták Péter előadását.

Felemelő élményben volt részünk…