Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

• Országos első a ZsANK!!! – Pénzsztár

2020-as “Apáczai kupa” kollégiumok közti városi úszóverseny

Az ANK Kollégium által ismételten megrendezésre került és nagyon szép eredménnyel zárult az Apáczai kupa elnevezésű, kollégiumok közötti városi úszóverseny, melynek helyszíne ezúttal is az ANK uszodája volt.

Hat kollégium vett részt a megmérettetésen, név szerint a Kodály, Hajnóczy, Református, Miroslav, Szent Margit és az ANK Kollégiumok.

Négy különböző versenyszámot hirdettünk meg, külön a fiú és külön a lány diákoknak, melyek a következőek voltak: 25 méter mell, 25 méter gyors, 25 méter hát és 50 méter gyorsúszás. Egy adott versenyszámban kollégiumonként maximum két fő nevezhetett.

Az ANK versenyzői voltak: Farkas Viktória, Kis Virág, Dréher Dominik és Paizs Martin, akik a saját, házi versenyünk során nyújtott teljesítményüknek köszönhetően érdemelték ki a városi bajnokságon való részvételt.

Tehetséges és lelkes diákjaink valamennyi számban elindultak és nagyszerűen szerepeltek mind egyénileg, mind csapatban. Gratulálunk a versenyen nyújtott teljesítményükhöz!

50 méter gyorsúszás: 6. Kis Virág 57:38 mp

A lány csapatunk Farkas Viktória és Kis Virág a IV. helyen végzett.

Gratulálunk a lányoknak az elért eredményükhöz és köszönjük a részvételt!

EREDMÉNYEK

FIÚK

25 méter mellúszás: 1. Dréher Dominik 16:10 mp (aranyérem),

2. Paizs Martin 17:41 mp (ezüstérem)

25 méter gyorsúszás: 1. Dréher Dominik 12:47 mp (aranyérem)

3. Paizs Martin 13:63 mp (bronzérem)

25 méter hátúszás: 1. Paizs Martin 15:28 mp (aranyérem)

3. Dréher Dominik 17:97 mp (bronzérem)

50 méter gyorsúszás: 1. Paizs Martin 29:84 mp (aranyérem)

3. Dréher Dominik 30:16 mp (bronzérem)

A fiú csapatunk Dréher Dominik és Paizs Martin az I. helyen végzett.

Az ANK kollégium fiú csapata zsinórban harmadik éve, hogy a dobogó legfelső fokán végez a csapatversenyben.

Gratulálunk a fiúknak az elért eredményükhöz és köszönjük a részvételt!