Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

  • 1. Sz. Általános Iskolánk idén 40 éves!

Látogatás a Káca tanyán

Egy remek délután a Káca tanyán

Tanulóink egy fantasztikus délutánt töltöttek el május 30-án a Káca tanyán, egy Pécs közeli öko-farmon, ahol bepillantást nyerhettek a hagyományos állattartásba és testközelből ismerhették meg a hagyományos magyar álltafajtákat. Miután megismertük a gazdálkodás módszereit – az állatokat természetes körülmények között, ridegtartásban tartják, nem kapnak gyógyszereket, antibiotikumokat – a gazdaság tulajdonosa körbevezetett minket a farmon, ahol megsimogathattuk a kisbárányokat, szamarakat, lovakat és megtekinthettük a félvadon élő sertéskondát. Mindannyian nagyon jól éreztük magunkat a szépséges környezetben és feltöltődve tértünk vissza a kollégiumba.