Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

Kulturális bemutatót rendeztünk

Új oldalukról ismerhettük meg tehetséges diákjainkat.

Kollégiumunkban már hagyomány, hogy minden tavasszal megrendezésre kerül a Kulturális bemutató, ahol szereplési lehetőséget kínálunk a valamely művészeti terület iránt érdeklődő, tehetséges diákjainknak.

Elsőként a kollégium „Mozaik” színjátszó körének bemutatkozására került sor. Frady Endre kortárs író Reklám család című darabjának feldolgozását adták elő. A szakköri tagok közül szerepelt Neidert Adrián, Orbán Viktória, Mica Sándor, Sólyom Stella, Orgyán Csenge.

A sikeres előadást Péter Péter zenés produkciója követte. A Stern Polkát és a Lustig ist das Zigeunerleben című keringőt adta elő harmonikán.

Mezei Vivien és Bódis Laura Girls néven modern táncot adtak elő. A koreográfiát Mezei Vivien készítette, aki többször nyert első helyezést országos táncversenyen.

Vizin Antal tanár úr és Kedves Róbert hangszeres előadása következett. A Biszeri Dráve (Dráva Gyöngyei) tamburazenekar kíséretében Dalmát szerenád címmel.

Pohnert Dávid produkciója következett „stand up comedy” műfajban.

A Biszeri Drave zenekar külön produkcióját adta elő. A zenekar vezetője Kedves Tibor, a zenekar prímása Tihanyi János.

Ismét hangszeres zenével folytattuk. Palkó Előd doszólója következett.

Végül Kulturális bemutatónk záró előadásához érkeztünk. A Tükör szakkör kiegészülve a 6-os csoport tagjaival táncos produkciót adott elő. A koreográfiát készítette és betanította Horváth Judit tanárnő és Mezei Vivien.

Minden fellépő szereplőnk tartalmas és színvonalas produkcióval töltötte meg rendezvényünket.

Sajabó Helga