Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

Hőerőmű látogatás

 

 Diákjaink a megújuló és környezetbarát energiafajtákkal ismerkedtek meg.

Kollégiumunk hagyományos programjainak egyike volt idén is a Pannon Hőerőmű Zrt.-nél tett látogatás. Ezen a tanulmányi kiránduláson a 9. és a 10. évfolyamos diákjaink vettek részt, akik hasznos ismereteket gyűjthettek a környezetbarát energiafajtákról és ezek hasznosításáról.

A Pécsi Hőerőmű 2013 óta teljes egészében megújuló forrásból biztosítja a távfűtés hőenergiáját. A Zöld Zóna bemutatóteremben diákjaink játékosan tanulhatták meg a biomassza-alapú energiatermelés és a távhőrendszer működésének alapjait, valamint tesztelhették természettudományos ismereteiket is.

Láthattuk az erőmű és a távhőrendszer működő modelljét, és néhány szobabicikli segítségével saját magunk is termelhettünk elektromos energiát. Emellett animációk, virtuális erőműbejárás, kvízjáték, makettek és modellek is színesítették a tárlatot.