Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

Csak szelektíven!

 Idén is megteremtettük a lehetőségét, hogy 9.-es diákjaink megismerkedjenek a szelektív hulladékgyűjtéssel.Idén is megteremtettük a lehetőségét, hogy 9.-es diákjaink megismerkedjenek a szelektív hulladékgyűjtéssel, a Biokom Eperfás utcai telephelyén. Mint minden évben, idén is az idegenvezetésben és hasznos információk elsajátításában segítségünkre volt Porpáczi Ágnes az “Ökováros-Ökorégió” munkatársa.

A következő témák kerültek terítékre:
1. A lakossági hulladékudvar (elektromos hulladék, elhasználódott gumiabroncsok)
2. A kökényi szemétlerakó működése, kapacitása
3. A komposztálás
4. Veszélyes hulladékok
5. Az alumínium dobozok előállítása és előállítási költsége
6. A Biokom tehergépjármű parkja és a hozzá kapcsolódó adapter rendszerek

A kirándulás befejezésével sok élménnyel, hasznos tudnivalókkal gazdagodott csapatunk, melyet majd a későbbiek során tudunk hasznosítani a mindennapi életben, ezzel is fejlesztve környezettudatosságunkat.

További képekért keresse fel kollégiumunk Facebook oldalát: Apácza Nevelési Központ Kollégiuma