Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola

 • Országos első a ZsANK!!! – Pénzsztár

Ökotevékenység- tanévvégi beszámoló

E-Napló

Keresés

Ökotevékenység- tanévvégi beszámoló

2018-2019

 

A 2018-2019 tanév elején, megtörtént az öko-munkacsoport  megalakulása, ahova minden munkaközösség delegált tagokat. Ugyanezen az alakuló ülésen került sor az adott tanévre elkészített munkaterv ismertetésére, és jóváhagyására. Jegyzőkönyvvel dokumentálható az esemény.

Azért, hogy diákjaink természet iránti elhivatottságáról képet alkothassunk, az előző évekhez hasonlóan az idei tanév elején is sor került  az ökofelmérésre, a10. évfolyamosoktól, kérdőív segítségével gyűjtöttünk információt ökoszemléletükkel kapcsolatosan.. A kérdőíveket diákjaink kitöltötték, és az eredmények kielemzésre kerültek. Néhány az iskola faliújságjára kihelyezett poszterrel mutattuk be mérésünk eredményeit.

 

A munkatervben tervezett tevékenységek, amelyek megvalósításra kerültek:

 

 • szeptemberben megalakult az öko-munkacsoport, elkészült az éves öko-munkaterv
 • az iskolai túra napra szeptemberben került sor és egy sikeres programról számolhatunk be.
 • október 4.-én tanórai előadásokkal tartottuk meg az „Állatok világnapját”
 • januárban az Energia Kaland segítségével , ismerkedtek az energia takarékoskodással, 10. évfolyamos tanulóink
 • A 2018. november 29.-én került sor a Természettudományok  a Könyvtárbancímű mintaprogram kipróbálására, mely a Széchenyi 2020 Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek” című projekt keretében valósult meg 

A könyvtári foglalkozáson gimnáziumunk 10. A osztályos tanulói, valamint kísérő tanáruk Kifor Gabriella vettek részt.

 • Sikeresen zajlott le az a programsorozat amelynek témája az egészéges táplálkozás volt. Érdekes előadásokat és ételbemutatókat élvezhettek tanulóink.
 • február 6.-án a „Vizes élőhelyek világnapján” poszterek készültek, és kerültek ki a faliújságra
 • hagyományszerűen sor került intézményünk kollégiuma által szervezett elsősegély nyújtó versenyre, ahol iskolánk csapata, (a 9.a osztályból 5 tanuló) 2. helyezést ért el.
 • Biológia órán a 10. évfolyamosok , tanári PP előadás keretén belül ismerkedhettek meg az Ökológiai lábnyom fogalmával és az ezzel kapcsolatos érdekességekkel.
 • Az idei évben is az épületben lévő dísznövényeket, diákjaink locsolták rendszeresen.
 • Immár hagyományosnak mondható gimnáziumunk részvétele a „Currie természetvédelmi” vetélkedőn. Az idei tanévben iskolánk 2 csapattal jelentkezett, és ért el nagyon szép eredményt az első három fordulón, így ott voltunk mindkét csapatunkkal adöntőben.
 • Az előző tanévben csatlakoztunk a Magyar Állam támogatásával elindult tehetséggondozó programhoz, melynek célja, hogy a tehetséges diákokat megfelelő szakmai képzéssel segítse. Ezen cél megvalósítása érdekében létrejött a Szegedi Tudós Akadémia, valamint a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőéjért Alapítvány, amely a programot támogatja. Sajnos a 2017-2018 tanévben nem sikerült tanulóinkat kellőképpen motiválni és bevonni ebbe a tevékenységbe. Ez a program az idei évben is folytatódott, sajnos nem tudtunk kellőképpen diákokat mozgósítani, az egyébként érdekes programsorozatra
 • Az idei tanév második félévében is megemlékeztünk a fontosabb környezetvédelmi napokról:

A vizes élőhelyek világnapja (február 6.): kiselőadások

A víz világnapja (március 22): poszter verseny és prezentációk (a posztereket kiállítottuk)

A Föld napja (április 22.): animációs film vetítése minden osztályban

Madarak és Fák napja (május 10.) vetítés

.

 • Elsősegély nyújtó on-line verseny, 3 fordulós. A 10.B osztályból egy csapat vett részt. Nem értek el helyezést

A következő tanév egyik nagy kihívása az Örökös Ökoiskola cím elnyerése lesz, pályázati úton.

 

 

 

Beszámolót készítette: Kifor Gabriella ökomunkacsoport vezető

 

 1. június 22.